You are currently viewing Alkohol a konopie indyjskie: jak marihuana może pomóc w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Alkohol a konopie indyjskie: jak marihuana może pomóc w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

PORÓWNANIE ALKOHOLU I MARIHUANY: WŁAŚNIE DLATEGO KONOPIE MEDYCZNE SĄ SPRZYMIERZEŃCEM W ZAPRZESTANIU PICIA.

Z roku na rok przeprowadzane są nowe badania dotyczące konopi lekkich i lekkich .

Każdy stan dotyczący stosowania tych produktów ma swoje własne prawa, są miejsca, w których spożycie marihuany jest legalne i inne, w których można ją przyjmować tylko z bardzo niską zawartością THC lub na prośbę lekarza.

To, o czym chcemy porozmawiać w tym artykule, dotyczy jednak związku alkoholu z marihuaną, połączenia często wspominanego zarówno na dobre, jak i na złe.

Jeśli chodzi o te dwie substancje, badanie przeprowadzone w Kanadzie wywołało sensację, która najwyraźniej ujawniłaby, że stosowanie ziół CBD może znacznie obniżyć spożycie alkoholu .

Czy to samo mogłoby się stać z legalizacją marihuany w każdym stanie?

Oto wyniki tego badania i jego konsekwencje .

Medyczna marihuana przeciwko alkoholizmowi: oto niesamowite badanie przeprowadzone w Kanadzie.

Od jakiegoś czasu w różnych częściach świata prowadzono różne badania, które chcą pokazać, w jaki sposób używanie konopi indyjskich może być przydatne w przeciwdziałaniu nadmiernemu spożywaniu alkoholu.

Celem jest przede wszystkim ograniczenie skutków abstynencji, aby osoby z tym nałogiem mogły uniknąć częstych nawrotów.

W tym przypadku nie będziemy mówić o lekkiej marihuanie, ale o konopiach medycznych, które są stosowane pod nadzorem lekarza jako alternatywne leczenie niektórych patologii.

Wracając do badań na ten temat, już w 2013 roku w Ameryce stwierdzono, w jakim stopniu używanie marihuany medycznej wpłynęło na spadek spożycia alkoholu i liczbę wypadków śmiertelnych. Jednak ostatnio badanie przeprowadzone przez grupę naukowców z University of Victoria i British Columbia trafiło na pierwsze strony gazet.

Badacze ci zaangażowali ponad 2000 pacjentów, którzy przystąpili do innowacyjnego kanadyjskiego programu medycznego dotyczącego konopi.

Około połowa uczestników stwierdziła, że ​​spożywała alkohol co najmniej 10 razy w ciągu poprzedniego roku (12 miesięcy), co jest idealne do zrozumienia korelacji między alkoholem a marihuaną.

Oto, co wyszło po rozpoczęciu terapii konopiami:

  • 419 osób (tj. 44%) zgłosiło spadek spożycia alkoholu w ciągu miesiąca
  • 323 osoby w ciągu jednego tygodnia stwierdziły, że piją znacznie mniej drinków niż zwykle

Między innymi ta „alternatywna terapia” została pozytywnie odebrana nawet przez najmłodszych pacjentów, a dobre wyniki sugerują, że jest to doskonały sposób na ograniczenie i zaprzestanie spożywania alkoholu nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach .

To doskonała wiadomość, biorąc pod uwagę, że w Ameryce Północnej spożywanie alkoholu jest bardzo częste i często wiąże się z wysokimi wskaźnikami przestępczości i śmiertelności w wypadkach drogowych.

Jeśli więc medyczna terapia konopna odniesie sukces, przyniesie korzyści nie tylko pacjentom, ale całej społeczności .

Międzynarodowe koncerny alkoholowe przeciwko legalizacji konopi indyjskich: zderzenie potwierdzające skutki konopi.

W Ameryce legalizacja konopi nadała kształt zjawisku, które wydaje się potwierdzać, jak bardzo działanie tej rośliny może być przydatne w przeciwdziałaniu nadmiernemu spożywaniu alkoholu.

Stało się tak, że międzynarodowe koncerny alkoholowe zaczęły sprzeciwiać się legalizacji tej fabryki, posuwając się nawet do finansowania działaczy przeciwko niej.

Przyczyna takiego stanowiska wynika z faktu, że konsumpcja legalnej marihuany mogłaby zastąpić duże wycinki rynku związane z zakupem alkoholu.

Rzeczywiście, tak jest w rzeczywistości, oprócz badań, które pokazują, że roślina może zmniejszyć chęć spożywania alkoholu, są też te związane z handlem, które wskazują, że zwłaszcza konsumenci piwa i napojów spirytusowych mogliby częściowo zastąpić napoje z trawą.

Ogólne skutki zjawisk północnoamerykańskich.

Zarówno badania przeprowadzone przez Uniwersytet, jak i stanowisko, jakie zajęli wielonarodowi alkoholicy w Ameryce Północnej, wywarły silny wpływ na całą społeczność światową, która jeszcze nie przewiduje legalnego używania marihuany.

Z pewnością w wielu rejonach świata są tacy, którzy byliby zwolennikami stosowania konopi w celu ograniczenia spożycia alkoholu oraz tacy, którzy byliby temu przeciwni ze względu na własne interesy.

Ale dane mówią same za siebie, marihuana może naprawdę pomóc tym, którzy są uzależnieni od alkoholu, a oprócz tego są też tacy, którzy uważają, że marihuana może nawet działać jako ochrona układu nerwowego przed szkodami spowodowanymi przez alkohol. w pniu mózgu, teoria opublikowana również w „Journal of Neuroscience”.

W rzeczywistości wiadomo, że alkohol zwykle zaburza naturalną równowagę neurochemiczną mózgu, podczas gdy konopie medyczne mogą działać jako regulator procesów wpływających na chemię mózgu, szczególnie w najtrudniejszych momentach abstynencji.

Oczywiście w tym artykule przedstawiamy dane z niektórych badań, ale nawet jeśli dane zachęcają do kontynuowania badań, w każdym razie decyzja o spożyciu marihuany w celu zwalczania uzależnienia od alkoholu powinna być podejmowana wyłącznie po konsultacji z lekarzem .

Alkohol a konopie indyjskie: podsumowanie.

Po dogłębnym przestudiowaniu badań przeprowadzonych w Ameryce pozostaje tylko mieć nadzieję, że najlepsze rozwiązanie zostanie znalezione dla osób uzależnionych od alkoholu.

W tym sensie tylko badacze i lekarze mogą wyrazić siebie, ale ogólnie wiadomo, że marihuana ma również wiele innych zalet, w tym jej szczególny zapach.

W tym sensie, jeśli chcesz poczuć zapach legalnego marihuany i jego pochodnych ( legalny haszysz i olej CBD), wystarczy odwiedzić nasz sklep z konopiami indyjskimi.

Wybierz spośród wielu propozycji to, co wolisz i otrzymaj przesyłkę wygodnie w swoim domu.