You are currently viewing Zalety i wady konopi: 5 (obiektywnych) korzyści z legalizacji

Zalety i wady konopi: 5 (obiektywnych) korzyści z legalizacji

KWESTIA LEGALIZACJI JEST NADAL SZEROKO DYSKUTOWANA: CZY KRAJ NIE JEST JESZCZE GOTOWY NA ZAAKCEPTOWANIE KORZYŚCI PŁYNĄCYCH Z UŻYWANIA KONOPI INDYJSKICH?

Historia konopi sięga tysięcy lat wstecz, w innych krajach świata, najważniejsza kwestia związana jest z obecnością THC.

Ten metabolit wywołuje efekty psychotropowe, zmieniając stan psychofizyczny konsumentów. Z tego powodu marihuana jest nielegalna, w przeciwieństwie do marihuany lekkiej, która ma zawartość tetrahydrokanabinolu poniżej 0,6%.

Legalizacja marihuany, za i przeciw związane, może przynieść wiele zmian dla ludności i dla państwa, zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia.

Tymczasem wiemy, że legalne jest kupowanie produktów opartych na CBD, niepsychoaktywnej zasadzie marihuany, która nie uzależnia i odpręża konsumenta (tam, gdzie jego spożycie jest dozwolone).

Ale teraz zobaczmy, jakie byłyby zalety ewentualnej legalizacji konopi.

Pierwsze korzyści z legalizacji: ochrona konsumentów i większa kontrola.

Pierwsze 3 korzyści z legalizacji konopi mogą mieć ogromny pozytywny wpływ na cały naród. Rozmawiamy o:

  • Sprawdź zużycie (tylko dla dorosłych)
  • Chroń konsumentów za pomocą certyfikowanych produktów
  • Więcej dochodów państwowych, usunięto z rąk podziemia

Przede wszystkim jasne jest, że moglibyśmy zmniejszyć spożycie marihuany wśród nieletnich, którzy w obecnym stanie rzeczy nie mają wielu problemów z kupowaniem jej nielegalnie na ulicy.

Podam konkretny przykład: w Amsterdamie, kraju tak kochanym przez nas, jeśli nie masz co najmniej 18 lat, coffeshopy nie muszą Ci niczego sprzedawać.

Według różnych badań, wykazano, że spożycie konopi indyjskich jest powszechne w całym kraju, choć w sposób nielegalny.

Legalizacja mogłaby chronić konsumentów, którzy byliby świadomi jakości i pochodzenia spożywanych konopi.

Jeśli zakaz nie przeciwdziała sprzedaży chwastów, to pierwsze oznaki, że sytuacja powinna się poprawić, stają się jeszcze bardziej widoczne.

Przyjrzyjmy się teraz trzeciej korzyści z legalizacji marihuany, z akapitem poświęconym w całości temu tematowi.

Legalizacja a gospodarka: rzeczywisty postęp dla kraju.

Trzecia korzyść z legalizacji konopi dotyczy silnego pozytywnego wpływu na kraj z gospodarczego punktu widzenia.

W rzeczywistości zostało już wyjaśnione przez inne państwa, takie jak Kanada, że legalny rynek konopi indyjskich jest realną pomocą w corocznym zwiększaniu dochodów państwa.

Dzięki firmom specjalizującym się w produkcji i sprzedaży konopi można było tworzyć nowe miejsca pracy, regulować już powszechne stosowanie i stać się atrakcją dla turystów przez cały rok.

Prawdę mówiąc, wszystko to pomogłoby również w walce z organizacjami przestępczymi, które na nielegalnym rynku konopi stworzyły prawdziwe imperium.

Obecnie nie sposób zaprzeczyć pozytywnemu wpływowi, jaki produkty takie jak olej CBD wywarły na rynku: w 100% naturalny, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwymiotnym, uspokajającym i bez skutków ubocznych dla konsumentów, o czym świadczą ci, którzy go przyjmują krajów, w których jest to dozwolone.

Legalizacja i konopie indyjskie: świadomość i wiedza

Niestety, zamknięcie tematu marihuany oznaczało, że duża część populacji patrzyła z rezerwą na jej konsumpcję, rozszerzając negatywną koncepcję na legalną marihuanę, bez efektu dopingowego.

Prawda jest taka, że po zalegalizowaniu marihuany nastąpiłby większy obieg informacji związanych z korzyściami wynikającymi z (umiarkowanego) spożycia marihuany, a mówimy w szczególności o tych zaletach, które zostały naukowo udowodnione w licznych badaniach.

To ujawnia czwartą korzyść z legalizacji: głębsze sumienie każdego obywatela, wykraczające poza zwykłe tabu.

Istnieje zatem potrzeba większej świadomości wśród obywateli, być może wciąż niezwiązanej z faktem, że istnieje również trawa do spożycia w celach terapeutycznych, legalnie używana również na receptę, oraz lekkie konopie prawie całkowicie wolne od THC (0, 2% <).

Zarówno tetrahydrokannabinol (THC), jak i kannabinol (CBD) są w stanie złagodzić i przeciwdziałać licznym psychofizycznym problemom zdrowotnym. Na korzyść tego, że kilka uniwersytetów od lat prowadzi badania związane z używaniem konopi indyjskich, konkretnie pokazując, jak może ona działać pozytywnie, jeśli zostanie podjęta mądrze: to piąta zaleta legalizacji marihuany.

Legalizacja konopi: wady.

Jak dotąd legalizacja marihuany może przynieść korzyści, których nie można lekceważyć dla wszystkich krajów.

Ale jakie są wady legalizacji?

Zgodnie z powszechnym poglądem legalizacja używania konopi indyjskich może doprowadzić do powstania rynku, który jest tylko pozornie przejrzysty. Rzeczywiście, w przypadku nieletnich zażywanie mogłoby być kontynuowane, gdyby polegali na ulicznych handlarzach narkotyków.

W tym przypadku jednak zawsze należy liczyć na energiczną reakcję państwa, aby przeciwdziałać konsumpcji nieletnich nie tylko poprzez zapobieganie handlowi narkotykami, ale także poprzez akcję edukacyjną najmłodszych (być może za środki wynikające z legalizacji).

Ponadto wydaje się, że jest wiele osób, które wspierają tezę, że legalizacja sprzyjałaby używaniu twardych narkotyków, ponieważ marihuana wyszłaby z mody.

Prawda jest taka, że są to po prostu bezpodstawne teorie: legalizacja marihuany uczyniłaby nowoczesnym krajem również z kulturowego punktu widzenia.

Uwagi końcowe.

Czekając na dzień, w którym konopie zostaną zalegalizowane, możesz odebrać produkty z nich pochodzące, które można kupić za pomocą kilku kliknięć w naszym sklepie z konopiami indyjskimi.